In deze tweede aflevering staan we stil bij twee belangrijke gebeurtenissen tijdens de tweede dag van het bezoek van de paus aan Irak.
Het eerste is zijn ontmoeting met de groot-ayatollah Ali al-Sistani, geestelijk leider van sjiitische moslims, wiens residentie zich in de buurt bevindt van de schrijn van Imam Ali of moskee Imam Ali, de derde heilige plaats van de islam na de misschien wat meer gekende plaatsen Mekka en Medina.
Een tweede belangrijk moment was de interreligieuze ontmoeting in de Vlakte van Ur. De paus gaf er een zeer bevlogen toespraak, een boodschap van vrede en broederlijkheid. U krijgt van deze toespraak, in deze aflevering, een volledige vertaling te horen.
Een derde belangrijk moment was het moment waarop de paus de heilige mis opdroeg in de Chaldeeuws-Katholieke kathedraal van Sint-Jozef. Daar zullen we nog op terugkomen in een volgende aflevering, op maandag 15 maart om 17.30 uur.

Deze post heeft 2 reacties
Ilse De Voegt
13 mrt 2021Aan ieders…
Ilse De Voegt
13 mrt 2021Prachtige toespraak … om mee te nemen en van te leven .
Zo blij dat ik het in het Nederlands mocht horen … dank aanbieders inzet🙏✨✨✨✨