Morgen op 11 september is het 25 jaar geleden dat de verschrikkelijke aanslagen van 9/11 plaatsvonden. We luisteren naar de woorden van de heilige paus Johannes Paulus II tijdens de generale audiëntie de dag erna op 12 september 2001.

Op zaterdag 12 vieren wij de heilige naam van Maria. We verhalen hoe het beleg van Wenen de aanleiding bood voor de invoering van dit feest en brengen u enkele citaten van grote heiligen op de naam van Maria.
Ook op zaterdag vieren we de heilige Guido van Anderlecht. Een heilige met een grote liefde voor de Kerk en voor de armen. Wij brengen u zijn levensverhaal en enkele leuke weetjes over zijn verering. Zijn relieken bevinden zich in de Sint-Pieter-en-Sint-Guidokerk te Anderlecht.

Op 13 september 1917 vond de vijfde verschijning plaats van Onze Lieve Vrouw in Fatima. We lezen uit het dagboek van de heilige zuster Lucia over deze verschijning.

Dit jaar is het 400 jaar geleden dat het Aartsbroederschap van Jezus, Maria en Anna is ingesteld door aartsbisschop Jacobus Boonen van Mechelen en goedgekeurd door paus Urbanus VIII. Dit bijzondere jubileum wordt herdacht met een reeks culturele, religieuze en artistieke activiteiten die het rijke erfgoed van de Sint-Annaverering in Bottelare in de kijker plaatsen. De oorsprong van de Sint-Annaverering in Bottelare gaat vermoedelijk terug tot de zestiende eeuw. Op de dorpsplaats stond er toen al een kapel met een beeld van Sint-Anna. Door verhalen over genezingen van hoge koorts groeide de devotie bijzonder snel. Zo vonden steeds meer pelgrims hun weg naar Bottelare, waardoor de bestaande kapel te klein werd. In 1626 werd de Sint-Annagilde officieel opgericht en enkele jaren later begon de bouw van een grotere kerk, de huidige Sint-Annakerk.

Het Bijbelvers van de dag:
In mijn nood riep ik de Heer aan,
en hij heeft mij geantwoord.Jona 2, 3




