Elke maand kan u op de eerste donderdag van de maand naar de Aanbidding in de Sint Quintinuskathedraal.
Op 2 oktober zal het aanbiddingsuur in de St Quintinuskathedraal in het teken staan van St Johannes-Paulus II. Men kan luisteren naar zijn biografie en zijn focus op de Eucharistie. Tijdens het aanbiddingsuur zal ook een reliek van de heilige paus aanwezig zijn. De reliek is een doekje gedoopt in het bloed van de paus. Er was een ‘voorraad’ van zijn bloed in het ziekenhuis aanwezig, voor het geval hij geopereerd zou moeten worden. Bij zijn dood werd dat bloed geschonken aan het aartsbisdom Krakow. Na de aanbidding is er de mogelijkheid om de reliek te vereren.
Meer informatie kan u hier terug vinden op facebook of op deze website!
Op 29 september viert de Kerk de aartsengelen Michaël, Gabriël en Rafaël. We staan er even bij stil en bidden samen een gebed!
O heilige aartsengelen, trouwe en eeuwige dienaren van de scheppende God,
Wij roepen jullie aan op grond van jullie hemelse taken:
Gij, Michaël, de Beschermer,
Gij, Gabriël, de heilige Raadgever,
Gij, Rafaël, de Genezer,
Verhoor het gebed van een volk dat in deze tijden van verwarring, geweld en verdeeldheid uw bescherming hard nodig heeft.
Help ons om te onderscheiden wat onze roeping is in deze onrust,
wij, het volk van God, het volk van Christus, het volk van het Kruis en van de Verrijzenis.
Amen.
Ook dit jaar organiseert de Vlaamse Werkgroep voor Hedendaagse Latijnse Liturgie een studiedag ‘Via Pulchritudinis’. Deze dag zal plaatsvinden op zaterdag 18 oktober 2025 in Onze-Lieve-Vrouwkathedraal, Groenplaats 21 (hoofdingang aan de Handschoenmarkt), 2000 Antwerpen.
Priester Pierre Francois vertelt er ons meer over.
Voor meer informatie of om u in te schrijven: klik hier.
De Bijbelvers voor vandaag is:
Gelukkig zij van wie de ongerechtigheden zijn vergeven en van wie de zonden zijn toegedekt.
– Rom 3, 7